Žďár si vynutil pátý rozhodující zápas

10. březen 2016, 10:13

Kolín - Plameny si vynutily pátý rozhodující zápas. Kozlové tak jako jediný protahují svou čtvrtfinálovou sérii do pátého zápasu. Rozhodovat o postupujícím se bude v pátek na ledě Kolína od 18:07.

Žďár nad Sázavou – Kolín

1:0

Tábor si dnes zajistil postup do semifinále výhrou 6:2 v Havlíčkově Brodě, Jablonec doma porazil Vrchlabí 6:4 a je také semifinalistou. Jako třetí si místo v poslední části play off zajistila Kobra Praha po dnešní domácí výhře 6:0 nad týmem Klatov. Do party se mohl přidat i Kolín. Jenže nepřidal. Ve Žďáru podlehl nejnižším možným způsobem 0:1.

Je to až neuvěřitelné. Kolínský gólman Sejpal je v hodnocení gólmanů play off v první trojce. Aby ne. Po třech zápasech měl průměr inkasovaných branek na zápas 1,6 a úspěšnost zásahů 94,6%. Ve středu ve Žďáru dostal jeden gól, zlepšil si statistiky na 1,4 obdržených branek na zápas a úspěšnost 95,2%. Jenže k výhře to nepomohlo. Kolín prohrál 0:1.

A o všem rozhodla třetí minuta utkání. To se domácí snad poprvé dostali pořádně do útočného pásma a Štěpánek z kruhů vypálil pod víko. Radoval se. A to ještě nevěděl, že se raduje z vítězného gólu utkání.

Kolínský útok selhal. Útočníci Kozlů se nedokázali prosadit, a tak Kolín odjel domů poražen 0:1. Série je tak vyrovnaná 2:2 (výsledky utkání z pohledu Kolína 1:2, 9:2, 2:1 sn, 0:1 pozn.red).

,,Myslím si, že z obou stran to bylo kvalitní utkání. Nám nevyšla moc první třetina, Žďár tam byl aktivnější. My jsme se do hry dostávali pomalejším tempem. Od druhé třetiny se hra vyrovnala. Tam to bylo takové, že jednou měl šance Žďár , jednou my. Ve třetí třetině už jsme byli aktivnější my. Snažili jsme se hodně forčekovat a napadat, ale branka se nám nepovedla vstřelit. Oni to před vlastní bránou umlátili,“ komentoval zápas trenér Kolína Jiří Seidl.

Branky: 3. Štěpánek (Beneš, Kaňka). Rozhodčí: Pokorný – Polák, Rampír. Vyloučení: 1:5, navíc Sejpal 10 min NESP. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 0:0, 0:0. Diváci: 1329. Stav série: 2:2.

Kolín: Sejpal – Pácal, Suchý, Skokan, Voženílek, Březina, Barták – Veselý, Semirád, Malý – Jankovský, Zumr, Morkes – Kadlec ml., Kadlec st., Ježek – Chvojka.