Druhá třetina rozhodla o vítěztví hostů

17. leden 2010, 21:37

Kutná Hora - Bída! Jak jiak nazvat utkání mezi domácími Sršni a hostujícím Pelhřimovem v dalším kole hokejové II. ligy. Převážně "díky" chybám v obraně a laxnímu bruslení si hosté zaslouženě odvezli z kutnohorského zimního stadionu všechny body.

K. Hora - Pelhřimov 3:6 (1:1, 0:3, 2:2)

Již od první minuty byli hosté na koni, ale jako první se přeci jen radovali Sršni. Po přesilovce hostů dostal parádní přihrávku od Hemského dnešní hráč utkání Petr Králíček a mezi nohama vsítil první branku zápasu - 1:0. To bylo až do do třetí třetiny od Stadionu vše. První gól Pelhřimova obstaral u brankovišti nikým nehlídaný Lukáš Dostál, který si dokonce před Kalouskem dovolil kličku po které zakončil - 1:1. Do konce třetiny se několikrát vyznamenal ještě domácí Kalousek.

Ve druhé třetině hosté kvůli hloupým chybám v obraně sršňů vstřelili tři branky a prakticky rozhodli zápas. Do vedení poslal svůj Spartak obránce Lukáš Vomela, který po tom co dostal puk tak se nemýlil - 1:2. Parádní akci předvedli Kubát s Maříkem. První jmenovaný nahrával parádní zadovkou a Martin Mařík vymetl šibenici - 1:3. Čtvrtou branku Pelhřimova zužitkoval Tomáš Hadrava, který po chybě domácího obránce neváhal - 1:4. Sršni sice měli několik málo šancí, ale ty si pohlídal Maláč v brane hostů.

Do začátku třetí třetiny vlétli na led uplně jiní sršni. Diváci se radovali hned na začátku dějiství. V přesilovce dával bombou gól Petr Králíček - 2:4. Šanci na vyrovnání vystřelil taktéž v přesilovce Robetr Bláha - 3:4. Jenže vytoužené vyrovnání nepřišlo. Dvoubrankové vedení Spartaku vrátil Martin Jánský. Ten neváhal, vystřelil a Kalousek lovil puk po páté - 3:5. Jistotu hostům přidal Lukáš Dostál - 3:6.

Branky a nahrávky: 15. Dostál (Plch), 9. Vomela (Kubát), 88. Mařík (Kubát), 10. Hadrava (Dostál), 15. Dostál (Mařík) - 14. Králíček (Beránek), 14. Králíček (Adamec), 24. Bláha (Beránek). Rozhodčí: Dundr. Vyloučení: 5/10. Využití: 2/0. Divákú: 386. Kutná Hora: Kalousek - Kadlec, Janata, Beránek, Prachař, Králíček - Veselý, Heřmanský, Rejzek, Nakládal, Hemský - Šlejtr, Janata, Bláha, Křišťan, Adamec. Trenér Karel Dvořák. Pelhřimov: Maláč - Rašner, Meloun, Plch, Vomela, Zelený, Jelínek - Tecl, Dostál, Votápek - Burian, Mařík, Kubát - Hadrava, Plachý, Jánský.