Kutnohorští hokejisté v zápase s Břeclaví sahali po bodech, ale došly jim síly

27. listopad 2011, 21:50
(aktualizováno: 27. listopad 2011, 21:50)

Kutná Hora - Ztráta hokejistů Kutné Hory na předposlední místo druholigové tabulky se ještě více prohloubila. Chotěboř totiž zvítězila ve Žďáru nad Sázavou a Kutnohorští i přes slušný výkon na body nedosáhli. Druhou polovinu základní části Sršni zahájili doma s týmem HC Břeclav:

Kutná Hora - Břeclav 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Už ve 2. min. Barus prověřil navrátilce do kutnohorské brány Kalouska, který poprvé kapituloval ve 4. min., když Popolánský mu poslal kotouč z úhlu přesně pod víko - 0:1. Domácí soupeře sice zmačkli, ovšem vyrovnávací branka nepřišla. Místo toho hosté odcházeli do šatny s dvougólovým vedením, když Popolánský potrestal Bláhovu ztrátu puku na modré čáře - 0:2.

Druhá třetina z pohledu Kutné Hory vypadala optimisticky. Ve 25. min. Sršni přestáli krátkou dvojnásobnou přesilovku soupeře, ve 27. min. při hře čtyři na čtyři si Heřmanského střela tečovaná Kubištou našla cestu do sítě - 1:2. Ve 32. min. bylo ještě veseleji: L. Muras v oslabení vydoloval puk za bránou soupeře a Bláha byl před Chvátalem úplně sám - 2:2. Ve 36. min. se Kubišta řítil na Chvátala, svůj nájezd neproměnil, ale byl faulován a tak dostal ještě možnost trestného střílení. Ovšem tu nevyužil. Ve 36. min. ještě Kalousek ustál gólovou šanci Kuriala, ovšem ve 39. min. hostům stačilo z přesilovky deset vteřin, aby dotlačili kotouč do sítě - 2:3. V závěrečném tlaku druhé třetiny se svými pokusy neuspěli Janata ani Heřmanský.

Kutnohorští do třetí třetiny nastoupili s cílem vyrovnání, ovšem místo toho ve 47. min. inkasovali, když Kurial objel bránu a O. Bartoš zůstal před Kalouskem úplně sám - 2:4. V 50. min. Sršni dostali šanci pětiminutové přesilovky, ve které se podařilo Bláhovi zakončit přesnou a rychlou kombinaci - 3:4. I když domácí zkusili závěrečnou hru bez brankáře, na vyrovnání už jim síly nezbyly.

Ve druhé třetině to vypadalo, že by Sršni se zápasem mohli ještě něco udělat. "Rozhodující ale byla první třetina a špatný přístup kluků k zápasu," upozornil Jiří Mlika, který Kutnou Horou v nedělním zápase po změně trenéra vedl. "Kluci bojovali, ale hraje pár lidí a alespoň na vyrovnání už jsme zkrátka fyzicky neměli," přiznal.

Vedení TJ Sršni Kutná Hora přistoupilo v sobotu k výměně trenéra, Radoslava Svobodu nahradil Radek Měsíček. "Pro mě to byl poslední zápas, včera jsme s Radkem Svobodou udělali poslední trénink, chtěl jsem skončit také, ale po dohodě s Vladimírem Murasem jsem vedl ještě dnešní zápas. Tím jsem ale skončil," uzavřel Jiří Mlika.

Branky a asistence: 27. Kubišta (Heřmanský), 32. Bláha (L. Muras), 54. Bláha (Nakládal) - 4. Popolánský (Barus), 19. Popolánský (Papp, Barus), 39. Zháňal (Směřička, Dlapa), 47. O. Bartoš (Kurial, Beneš). Rozhodčí: Jebavý. Vyloučení: 7/6, navíc Směřička (B) 10 minut OT a Papp (B) 5 + do konce. Využití: 1/1. V oslabení: 1/0. Diváků: 170. Kutná Hora: Kalousek - Heřmanský, Janata, Slaadký, Nakládal, Králíček - Šlejtr, Bílek, Křišťan, Kubišta, Jankovský - Kůrka, Horálek, Sladký, L. Muras, Bláha. (J. Krištof - Tvrdík, Uhlíř, Mareček). Mužstvo vedl Jiří Mlika. Břeclav: Chvátal - Dora, Latner, O. Bartoš, Kurial, Beneš - Směřička, Dlapa, Popolánský, Barus, Zháňal - Nekoranec, Novák, Truhlář, Bolfík, Papp - Lysoň, C. Bartoš, Vlašic. (Hübner - Lechner, Rákoczy). Trenér Michal Konečný.