Kutnohorští Sršni se z Trutnova vrátili s prázdnou, domácím podlehli 5:2

6. listopad 2011, 22:20
(aktualizováno: 6. listopad 2011, 22:21)

Trutnov - Po zlepšeném výkonu přichází opět tvrdý pád na zem. Sršni totiž po domácím vítězstvím nad Pelhřimovem podlehli v neděli Trutnovu 5:2. Domácí o svém vítězství rozhodli v prvních dvou dějistvích.

Trutnov - Kutná Hora 5:2 (2:0, 3:1, 0:1)

První branka Trutnova padla už ve třetí minutě, kdy kapitán Sršňů Kubišta zbytečně fauloval Chytráčka a od hlavního arbitra vyfasoval čtyři minuty. Tento faul potrestal Chochola po krásné kombinaci s Chytráčkem. Neuběhla ani minuta a příznivci domácích barev zvedali ruce nad hlavu znovu. Kdy chybu v hostující obraně potrestal gólem Březina v samostatném uniku. Trutnov v této části hry diktoval tempo hry a jen štěstí na straně Sršňů zabránilo Fořtovi v obrovské šanci zvýšit náskok domácích. V polovině první třetiny vychytal ještě Barta v brance Sršňů Luštince. Jedinou vážněší šanci měli kutnhorští při početní výhodě, kdy na trestné lavici seděl domácí Březina. Truhlář si však s prudkou střelou Uhlíře poradil na výbornou.

Úvod druhého dějiství patřil opět Trutnovu. Po jistém zákroku Truhláře proti Bláhovi navýšil náskok trutnovských na tři branky po souhře s Dlabem, Šimoníček. Sršni ale i přes velmi nepříznivý stav zbraně nesložili. Nejprve se předvedl Muras tvrdou střelou proti Truhlářovi, pak zase Šlejtr zastavil samostatný nájezd Chocholi. Snaha Sršňů byla oceněna snížením stavu na dvě branky. Slabé chvilky trutnovské obrany využil kutnohorský Zdeněk Burda a řítil se zcela sám na branku domácích, trutnovská raketa Fořt ho však ještě stačil dojet, ale zastavit ho už dokázal pouze za cenu faulu. Nařízené trestné střílení Burda proměnil bravurně a připsal si tak pátý gólový zářez. Po tomto gólu dostali ještě hosté výhodu jednoho může na ledě. Kdo však čekal tlak Sršňů a případný kontatntní gól, byl šeredně zklamán. V přesilové hře se Sršni na nějáký velký tlak nezmohli a tak přišel trest v podobě dvou gólů během jedné minuty v brance Kutné Hory. První gól z této dvojice gólů obstaral Perutek přízemní střelou, druhů gól na to přidal aktivní Luštinec. Na konci periody se ještě blýskl Barta jistým zákrokem proti Fořtovi po kterém se na ledě strhla menší šarvátka.

Sršni vstoupili do poslední třetiny aktivně i když zápas byl již téměř rozhodnut ve prospěch Trutnova. Truhlář si nejprve poradil s šancí Králíčka a pak měl co dělat obr Antonín se střelou Uhlíře. Poslední dějíství okořenilo několik zbytečných šarvátek ve kterých museli zasahovat rozhodčí a praticky už se jen dohrávalo. Vyjímkou snad byli jen perfektní zákroky Barty proti Fořtovi. Sršni se na konec zápasu ještě pokoušeli o kosmetickou úpravu skóre což se nakonec i podařilo. Nejdříve se dnes jistý Truhlář vyznamenal proti Křišťanovi pak už ale kapituloval po bombě Králíčka.

Sršni tak nepotvrdili zlepšený výkon z domácího zápasu s Pelhřimovem se kterým si připsali výhru 5:2 a prohráli na půdě silného Trutnova, který naopak povrdil vzestupnou formu posunul se v tabulce na osmé místo za Břeclav. Kutná Hora může být ráda, že dnes Chotěboř padla na svém ledě s favoritem z Jindřichova Hradce a náskok Lvů na předposledním místě tak zůstává stále na dvou bodech. Horší to je však už s místem zaručujícím play-off, které je letošním cílem kutnohorských. Aktuálně Sršni ztrácejí na osmý Trutnov už deset bodů. Šanci tak napravit nedělní nepovedený výkon budou mít Sršni už tuto středu na zimním stadionu v Kutné Hoře, kdy budou hostit lídra tabulky Drtiče z Hodonína. A Sršni na favority umí.