Martínkův debut za áčko přinesl kozlům první body sezony

29. září 2017, 08:06

Kolín - Pro čtvrtý zápas sezony připravil kolínský trenér dvě změny. Jednak hrál od začátku na tři pětky a na střídačce nechal čekat pětici připravených hráčů. Pak taky vyměnil gólmany. Do brány se postavil poprvé od začátku utkání dvacetiletý gólman Ondřej Martínek. Proti Pelhřimovu se do brány posunul po třech nezdarech Kolína a také po vynikajícím výkonu v dresu Žabonos, kam má střídavé starty. Teď stál i u zrodu první letošní mistrovské výhry kozlů v Pelhřimově. Kolín bral tři body za výhru 4:2.

Ondro, první výhra sezony. Jaké jsou pocity?

Je to hezké. První zápasy se nám nepovedly, tak jsem rád, že se nám to povedlo. Doufám, že se od toho odrazíme a půjdeme dál.

Jaký to byl zápas pro brankáře? Kolín neustále tlačil, na tebe šlo málo střel, ale dlouho byl stav vyrovnaný a mohla rozhodnout každá střela, každá chyba. Jako v první třetině, kdy Kolín nepustil Pelhřimov z pásma, a pak přišla jedna chyba, nádherný bekhend pod víko a prohrávali jsme 0:1.

Z mého pohledu to byl strašně těžký zápas. V první třetině na mě skoro nic nešlo, tři čtyři střely. Druhá třetina už byla lepší, ale pořád to bylo tak, že my jsme pořád tlačili a oni se pomalu k ničemu nedostali. Pro gólmana hodně těžký zápas.

V té první třetině to byly opravdu jen čtyři střely. Ta první až někdy v desáté minutě. Jaké to bylo?

Bylo to nic moc, ale snažil jsem se furt soustředit, abych byl připravený na každou střelu.

Kromě již zmíněného gólu jsi dostal ještě jeden 5 sekund před koncem. Mrzí tě to?

Z osobního pohledu mě to trošku mrzí, ale hlavní je, že jsme vyhráli a dotáhli jsme zápas do vítězného konce. Doufám, že se od toho odrazíme a budeme dál vyhrávat.

Byl to tvůj druholigový debut v Kolíně. Mezi chlapy ne, to už jsi chytal tři zápasy za Žabonosy. Jak ses cítil před zápasem? Byla nervozita, odhodlání…

Nervy jsem malinko měl, ale tím, že už jsem za chlapy chytal v Žabonosech a nastoupil jsem i v přátelácích za Kolín, tak jsem si říkal, že to je jako každý jiný zápas a šel jsem do toho namotivovaný. Chtěl jsem udělat všechno pro vítězství.

Do brány v Kolíně ses dostal po třech prohrách kozlů, kdy v tom posledním utkání se Martin Sejpal sám nechal vystřídat. A taky po vynikajícím nedělním výkonu za Žabonosy, kde jsi jim vychytal výhru 2:1. Jak to vnímáš?

Vnímám, nevnímám. Hlavní asi bylo, že se týmu nedařilo a potřebovalo to asi nějaký impuls. Naštěstí se to v Pelhřimově povedlo, takže jsem rád za tři body a za výhru.

Když se vrátíme ještě k tomu zápasu za Žabonosy. Tam jsi měl snad sto zákroků a Čáslaváci z tebe byli celí šediví. Chytil jsi neskutečné množství jasných gólů. Byl to asi taky těžký zápas, že?

Byl to těžký zápas, ale v tom Pelhřimově to bylo těžší. Proti Čáslavi jsem byl pořád v zápřahu, furt střely, furt se jelo. A docela mi to tam lepilo, tak jsem byl rád. Po dvou prohrách to byla první výhra Žabonos, první body. V Pelhřimově výhra, body, tak jsem rád, že se daří.