Poslední čtvrtina začíná: Kolín vyráží do Českých Budějovic

20. leden 2017, 12:45

Kolín - Další dlouhý výjezd za sebou čeká na kolínské druholigové hokejisty. Po vítězném utkání (7:2) v Jindřichově Hradci zajíždějí do Českých Budějovic, kde se utkají s místním David servisem.

David servis je předposlední celek tabulky a nyní prohrál sedm zápasů v řadě. Kozlové se s ním utkají letos již počtvrté. Tímto zápasem začíná poslední čtvrtina základní části. David servis první vzájemný zápas vyhrál 4:1, druhý 3:1. Napotřetí ale padl 1:6 v Kolíně.

Kozlové mají teď formu a určitě budou chtít navázat na poslední čtyři výhry a zvítězit popáté v řadě. ,,Myslím si, že když budeme pokračovat v nasazení a výkonech z posledních zápasů, mohlo by se nám dařit i dál. Hrajeme takový jednoduchý hokej, což nám vyhovuje. Mohli bychom z těch dalších dvou zápasů venku nějaké body přivést,“ přemítal kolínský trenér Jiří Seidl nahlas nejen o sobotním zápase v Českých Budějovicích, ale i středečním mači v Táboře.

Kozlové se díky výhrám nad Jindřichovým Hradcem, Pelhřimovem (9:4), Pískem (7:6 pp) a Moravskými Budějovicemi (5:4) ustálili na pátém místě tabulky, ale na první čtyřku to nemají daleko.

,,Ty vítězné zápasy, které jsme odehrály, určitě mužstvu pomohly. Jednotliví hráči si víc věří, jsou jistější na puku a v kabině je lepší nálada. To všechno se vším souvisí. Ideální by bylo, když bychom skončili do toho čtvrtého místa, abychom měli výhodu domácího prostředí v play off. Je tam ještě dost bodů i zápasů na to se o to porvat,“ vyhlíží kolínský lodivod směrem k poslední čtvrtině soutěže a chtěl by se v tabulce posunout ještě výš.

První bodový zisk mohou Kolínští udělat tedy už v sobotu v Českých Budějovicích. Zápas tam začíná v 18:00.