Před vánoční přestávkou sehráli Sršni poslední utkání, v Kolíně zvítězily šťastnější Žabonosy

15. prosinec 2013, 16:30
(aktualizováno: 15. prosinec 2013, 16:30)

Kolín - Jedenácté kolo krajské soutěže hokejisté SK Sršni Kutná Hora odehráli v sobotu večer proti HC Žabonosy v Kolíně. Motivaci k utkání nemusel žádný z týmů hledat. Domácí chtěli vrátit Sršňům porážku z Kutné Hory a samozřejmě chtěli nad svým rivalem zvítězit na jeho ledě i Kutnohorští.

Žabonosy - Kutná Hora 3:2  (0:0, 2:0, 1:2)

Od první buly se bojovalo ve vysokém tempu. Snaha obou soupeřů hrát bez defenzivních chyb a neinkasovat jako první přinesla chudou vyrovnanou střeleckou statistiku a bezbrankový výsledek první části.

Druhá třetina začala ve stejném duchu. V polovině utkání hráli domácí přesilovou hru, kterou dokázali využít. Tvrdou střelou z kruhu propálili Šimona Balhama a ujali se vedení. Povzbuzeni vedením zvýšili svou aktivitu. To jim přineslo o pět minut později navýšení vedení po závaru před brankou Sršňů. I když se Sršni snažili odpovědět a střelecky za soupeřem nezaostávali do druhé sirény se  neprosadili.

Pozměněné formace a odhodlání Sršňů neprohrát přineslo ve třetí části své ovoce. Zatlačili domácí do defenzivy, výrazně je přestříleli a v polovině třetiny se konečně prosadili. Michal Charvát v rychlé útočné akci poslal kotouč na mladého rychlíka Aleše Sádla, který zařídil kontaktní branku. O tři minuty později si srdnatě bojující Martin Meloun vybojoval kotouč v útočném pásmu a vyrovnal na 2:2. Povzbuzení Sršni chtěli dokonat obrat a „dorazit“ znejistěný domácí tým. Smolná chvilka minutu před koncem utkání jim však zkazila všechnu snahu. Při střídání domácí hráč vystřelil kotouč téměř z poloviny hřiště na Šimona Balhama, který ho vyrazil daleko před sebe. Od střídaček ho první dojel domácí J. Kunášek a střelou po ledě rozhodl o prohře Sršňů. Následná power-play již branku nepřinesla a zklamaní Sršni zůstali v posledním letošním mistrovském utkání bez bodového zisku.

V následné přestávce krajské soutěže Sršni sehrají na domácím ledě přátelské utkání. Pozvali HC Poděbrady na neděli 29. 12. od 17:30. Soupeř z krajské ligy bude zajímavým srovnáním sportovní úrovně a příležitost zpestřit čas mezi svátky.

Branky K. Hory: Sádlo (Charvát), Meloun. Kutná Hora: Balham (Karger) - Čejka, Vaněk, Krejza, P. Švejda, Pálek, Siváček, Meloun, Jirek, Charvát, Hynek, Sádlo, M. Jelínek, Hetfleisch, Rudolfský, Kaiser, R. Jelínek, Volný, Andrle. Vyloučení: 7/6.