Sršni ani z ledu Hodonína body nepřivezli, na kluzišti Drtičů prohráli o gól!

6. říjen 2011, 11:07
(aktualizováno: 6. říjen 2011, 11:07)

Hodonín - Hokejisté TJ Sršni Kutná Hora nastoupili ve středu k dalšimu druholigovému utkání, tentokrát na ledě Hodonína. Zápas skončil těsnou výhrou domácích 6:5.

Hodonín - Kutná Hora 6:5 (4:2,1:1,1:2)

Do branky hostí se postavil uzdravený Tomáš Kalousek, ale již po 23 sekundách ho prostřelil domácí Kocák - 1:0. O dvě minuty déle se prosadili také hráči hostů. Nejdříve skóroval Muras, který jen tak nahodil kotouč, který propadl mezi betony brankáře Peksy. Hned v další minutě po asistenci Janaty slavil další branku v dresu Sršňů Kubišta. Po gólu Kubišty to už Peksa nevydržel a střídal. V sedmé minutě srovnali domácí na 2:2 díky trefě Kocáka. Po srovnání výsledku se hra přelévala z jedné strany nadruhou, jenže žádná střela se neujala a skóre se neměnilo. Měnilo se až v 16. minutě, kdy šli domácí opět do vedení, nejdříve se trefil Peš a na 4:2 zvýšil nejproduktivnější z Drtičů Jurásek.

Ve druhé třetině začali lépe Sršni. V přesilovce hostů na začátku prostření části pálil nebezpečně vedle levé tyče domácích Kubišta. Pak přišla chvíle Radima Křišťana. Během dvaceti sekund dvakrát ohrozil branku Hodonína. Nejdříve pouze nastřelil gólmana a pak se ve 27. minutě trefil pod víko Šenkovi brány. Křišťan chytil útočnou slinu a znovu ohrozil gólmana v bráně Drtičů. Vybruslil si z rohu mezi kruhy a málem skóroval. 30 vteřin před půlkou utkání znovu na dvoubrankový rozdíl zvýšil Peš. I nadále si hokejisté Hodonína i Kutné Hory vytvářeli šance, ale ke změně stavu již nedošlo.

Už od poloviny střetnutí se více do hry dostávali hosté, jenže všechny pokusy končili před brankovou čarou. Nebezpečně pálili třeba Bláha nebo Kubišta. V čase 48:24 se opět dostali kutnohorští na dostřel jedné branky. Nakládal přihrál Jankovskému, ten si obehrál Komárka a prostřelil strážce domácí svatyně Šenka - 5:4. Dlouho si však jednogólové manko Sršni neudrželi a opět prohrávali o dvě branky. Po asistenci Juráska se opět prosadil Peter Kocák a slavil tak hattrick - 6:4. V 54. minutě se semlela bitka, aktéry této rvačky byli hodonínský Barták a kutnohorský Nakládal. Rozhodčí pak nadělil hříšníkům tresty, a sice Nakládalovi dvouminutový trest za hrubost a desetiminutový za nesportovní chování a Barták dostal celkem čtyři minuty za hrubost. 45 sekund před závěrečnou sirénou ještě Sršni zdramatizovali závěr utkání. Bílek jen tak nazdařbůh vyhodil puk z pásma, který se přivrtal do cesty Bláhovi, který jej zpracoval, pokračoval v krasojízdě a krásným blafákem do forhendu zakončil - 6:5. V úplném závěru ještě přišlo jedno vyloučení. Vyloučit se nechal střelec pátého gólu Bláha na 5 minut + trest do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. S ním byl však vyloučen i Peš za hrubost. Nic víc se už nestalo a tak si kutnohorští neodvezli body z venku ani z ledu Hodonína.

Branky a nahrávky: 1. Kocák (Salajka), 7. Kocák (Peš), 16. Peš (Kocák, Jurásek), 17. Jurásek (Kocák, Peš), 30. Peš (Jurásek), 51. Kocák (Jurásek) - 3. Muras, 4. Kubišta (Janata), 27. Křišťan (Důras), 49. Jankovský (Nakládal), 60. Bláha (Bílek). Hodonín: Peksa (Šenk) - Pokorný, Svoboda, Komárek, Miklík, Salajka, Gróf - Hoza, Fiedler, Špok, Tomi, Korotvička, Kocák, Peš, Charvát, Sajdl, Jurásek, Kuba, Barták, Hollý. Kutná Hora: Kalousek (Barta) - Heřmanský, Janata, Veselý, Bílek, Kurka, Šlejtr, Horálek, Kubišta, Jankovský, Uhlíř, Křišťan, Sladký, Muras, Nakládal, Tvrdík, Bláha. Rozhodčí: Coufal - Linhart, Pospíšil Vyloučení: 7/10, navíc 10 min. Nakládal, 5 + do konce utkání Bláha (oba KH) Využití: 1/0 Diváků: 1024