Sršni porazili Milevsko, Hemský nedohrál kvůli otřesu mozku

10. říjen 2010, 21:08
(aktualizováno: 10. říjen 2010, 21:09)

Kutná Hora - Hokejisté Stadionu Kutná Hora v dalším druholigovém kole přivítali mužstvo z Milevska. I když domácí měli zápas pod kontrolou, houževnatý soupeř se do poslední minuty nevzdával:

K. Hora - Milevsko 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)

První třetinu Sršni rozehráli výborně a když ve 13. min. Pelán zvýšil v oslabení na 2:0, zdál se výsledek jen otázkou skóre. Jenže hned po jednadvaceti vteřinách druhé třetiny hosté korigovali na 2:1 a prakticky až do konce Kutnou Horu udržovali v napětí. Na rozdíl jedné branky ve 33. min. upravil ještě Heřmánek, který z trestného střílení potrestal faul Kořínka. Duel ale do vítězného konce dovedl Stadion a navlékl tak další korálek na šňůru vítězství.

"Soupeř byl houževnatý a po celé utkání se nevzdal, ani když prohrával o dvě branky," upozornil asistent trenéra Kutné Hory Jiří Mlika a navázal: "Opět jsme se dopustili zbytečných chyb, naopak na branku se nadřeme. Je to pro nás složité. Musíme se více využívat šance." V posledních třech zápasech ale Sršni proti předchozím duelům rapidně zlepšili obranu. "Ani bych neřekl, že se zlepšila obrana, spíše se soupeřům tolik nedaří střelba," uvedl asistent. "My máme smůlu, soupeř nás potrestá za sebemenší chybu," dodal.

V poslední třetině se do civilu převlékl Petr Hemský. "Na konci druhé třetiny na něj byl zákrok, praskla mu helma a ještě se uhodil do temene hlavy. Vypadalo to na lehký otřes mozku," vysvětlil Jiří Mlika.

Branky a asistence: 6. Kadlec (Beránek), 13. Pelán (Prachař), 30. Adamec (Pelán), 49. Adamec (Prachař, Pelán), 52. Rejzek (Beránek) - 21. Urbanec (Dvořák), 33. Heřmánek (trestné střílení), 53. Heřmánek (Hamerle). Rozhodčí: Hejduk. Vyloučení: 5/7. Využití: 1/0. V oslabení: 1/0. Kutná Hora: Kalousek - Kadlec, Rejzek, Hemský, Beránek, Bláha - Nakládal, Janata, Vylíčil, L. Muras, Křišťan - Procházka, Kořínek, Prachař, Adamec, Pelán. (Linhart, Králíček, Šlejtr, Uhlíř). Trenér Karel Dvořák. Milevsko: Panec - Štěrba, Dvořák, Urbanec, Nikodém, Špánek - Štych, Čunát, Matějka, Novák, Fořt - Tollinger, Škulina, Heřmánek, Silbernágl, Hamerle. (Pipek). Trenér Bedřich Rybák