Sršni vyhnali diváky z tribuny, dohrávali v poloprázdné hale

22. září 2010, 21:37
(aktualizováno: 22. září 2010, 21:38)

Kutná Hora - "Člověk si utrhne ve všední den trochu času a pak se musí dívat na tohle," vztekali se diváci, kteří ve středu večer opouštěli zimní stadion v Kutné Hoře už po druhé třetině. To hokejisté Stadionu Kutná Hora prohrávali ve třetím kole II. ligy s Pelhřimovem už 1:6. Další diváci to v první desetiminutovce třetí části utkání, kdy hosté vsítili potupnou desátou branku.

K. Hora - Pelhřimov 1:11 (1:2, 0:4, 0:5)

I když Sršni do zápasu nevstoupili dobře, dokázali korigovat dvoubrankové vedení soupeře na 1:2 a vytvořili si další šance. "Zřejmě jsme si mysleli, že máme vyhráno předem," zlobil se asistent kutnohorského trenéra Jiří Mlika. "Před první přestávkou jsme si vytvořili ještě šanci na vyrovnání, tu jsme ale neproměnili," litoval a navázal: "První minuty druhé třetiny jsme byli lepší, ovšem své příležitost jsme opět zahodili. Zápas se pak proměnil v hru jen jednoho mužstva."

Do sítě Kutné Hory začal padat jeden gól za druhým a nepomohla ani výměna gólmana. Pohled na tragikomickou parodii hokeje v podání domácích hráčů část diváků nevydržela a ve druhé přestávce odešla. Další diváci tribuny opustili po desáté brance Pelhřimova. Rozdíl mezi oběma mužstvy v pohybu, agresivitě, hladu po gólech i nasazení byl více než markantní. Jako kdyby Kutnohoráci ve čtyři odpoledne vyfárali z dolů a na hokej už jim nezbyly síly. "Takový výsledek nepamatuji, ještě jsem to nezažil," hledal slova Jiří Mlika.

Branky a asistence: 20. Kadlec (Hemský, Janata) - 3. Plachý (Hrbatý), 12. Kubát (Suk), 25. Hrbatý (Tecl), 25. Suk (Havel), 29. Suk (Havel), 35. Plachý (Hrbatý, Plch), 42. Hadrava (Dostál, Plch), 43. Plachý, 46. Hrbatý (Plachý), 48. Dostál (Šustr, Hadrava), 54. Hadrava (Jelínek, Votápek). Rozhodčí: Chlaň. Vyloučení: 4/5, navíc Roháčik (P) 10 min OT. Využití: 1/1. V oslabení: 0/1. Diváků: 326. Kutná Hora: Linhart (29. Kalousek) ­- Janata, Kadlec, Vylíčil, Bláha, Pelán - Šlejtr, Rejzek, Hemský, Beránek, Králíček - Kořínek, Veselý, L. Muras, Adamec, Křišťan. Trenér Karel Dvořák. Pelhřimov: Klestil - Posmyk, Rašner, Tecl, Plachý, Hrbatý - Plch, Roháčik - Kubát, Havel, Suk - Šustr, Jelínek, Dostál, Hadrava, Votápek. Trenér Jaroslav Martínek.