Sršni zvládli i druhé derby, tentokrát v nájezdech

8. listopad 2009, 21:11

Kolín - Ve 14. kole II. ligy bylo na programu velké hokejové derby. Do Kolína přijela poslední Kutná Hora, která první vzájemný duel vyhrála 4:1. Ani napodruhé nedokázali kozlové porazit sršně. Dramatické střetnutí rozhodly až samostatné nájezdy, v nichž byl nejúspěšnější Robert Bláha.

Kolín – Kutná Hora 2:3sn (2:0, 0:1, 0:1)

Kutnohorští nastoupili ve třetím útoku s novým hráčem. Na střídavý start přišel z Havlíčkova Brodu útočník Adam Vylíčil. To však nezměnilo nic na raketovém nástupu kozlů! Už v osmé vteřině dostal puk za Kalouska Martin Mejzr, když dojel vypadnutý kotouč - 1:0.

Ve 2. min. mohli Kutnohorští vyrovnat: Prachař jel ze strany sám na Blažka, ten ale dobře nastavil vyrážečku. O minutu později se ocitl Pospíšil sám před Kalouskem, ale brankář hostí vyrazil puk lapačkou až do ochranné sítě. V čase 8:23 přišla druhá pohroma pro Kutnou Horu: Josef Malý v početní výhodě najel až před Kalouska a dostal puk za jeho záda - 2:0.

Po úvodní desetiminutovce se zaskvěl svým betonem kutnohorský brankář proti střele Manharta. Na druhé straně kluziště našel Beránek úplně osamoceného Prachaře, stoprocentní šanci však báječným zákrokem chytil Blažek. V poslední minutě prvního dějství ujel v oslabení Prachař, ale kolínského brankáře nepřekonal.

Druhá třetina patřila sršňům. Po Adamcově průniku si málem srazil puk do vlastní brány kolínský Přibyl. Za dvě minuty ukryl do lapačky střelu Jana Morkese Kalousek. Sršni se dočkali snížení ve 28. min., kdy si Václav Kadlec najel na přihrávku Prachaře a vymetl Blažkovu šibenici - 2:1. V polovině utkání ještě zahodili své šance Kutnohorští, jmenovitě Bláha, Heřmanský a Nakládal.

Rychlé a bojovné utkání přineslo další náboj ve 34. min., kdy hosté ztratili puk ve středním pásmu, ale Jonáš nedokázal trefit jejich bránu. Čtyři minuty před druhou sirénou se prodral před Blažka Hemský, jenže puk místo do sítě otřel o břevno. V čase 38:01 byl faulován v samostatném úniku domácí Skokan Florianem, ovšem nařízené trestné střílení neproměnil Kubát.

Pět minut po začátku třetí třetiny udělal domácí Petr Morkes z kutnohorských obránců tréninkové kužely, ale poté vystřelil nad Kalouskovu bránu. Skóre mohl zvýšit Kolíňák Nedbal, jenže puk po jeho střele prolétl těsně kolem brankové konstrukce. V poslední desetiminutovce bodali více Sršni a tlačili se za vyrovnáním. Klíčovým hráčem byl Petr Hemský, který nejprve nedokončil únik s Vylíčilem, a následně přestřelil Blažkovu bránu.

Příznivci Stadionu kroutili hlavami i po šanci Prachaře, který nedostal puk v jasné šanci za Blažka. Naštěstí pro sršně trefil vyrovnání dvě a půl minuty před koncem Petr Hemský, který využil vybídnutí Beránka - 2:2. Kolín se však nevzdával. Vzal si oddechový čas a šestnáct vteřin před koncem mohl rozhodnout Malý. Kalousek však posunul zápas do prodloužení.

Pětiminutové prodloužení branku nepřineslo, a tak utkání rozhodla druhá série nájezdů. Robert Bláha po náznaku střely překonal domácího Blažka a následně Kalousek vychytal Malého - 2:3!

Branky a asistence: 1. Mejzr (Nedbal), 9. Malý (Pospíšil, Procházka) - 28. Kadlec (Prachař), 58. Hemský (Beránek), rozhodující nájezd Bláha. Rozhodčí: Chlaň. Vyloučení: 7/9, navíc Beránek 10 OT (KH). Využití: 1/0. Diváků: 1630. Neproměněné nájezdy: Nedbal, Pospíšil, Malý - Hemský. Kolín: Blažek - Nedbal, Procházka - Malý, Pospíšil, Mejzr - Kopecký, J. Morkes - Jonáš, P. Morkes, Nekvasil - Pýcha, Přibyl - Skokan, Kubát, Čtvrtečka - Manhart. (Truhlář - Hanzl - Beňovský) Trenér Stanislav Bednář. Kutná Hora: Kalousek - Florian, Kadlec - Prachař, Beránek, Bláha - Veselý, Heřmanský - Hemský, Adamec, Nakládal - Rejzek, Janata - Vylíčil, Muras, Králíček. (Malý - Šlejtr - Chvalovský) Trenér Karel Dvořák.