Také ve druhém přípravném utkání Sršni uspěli, v sobotu porazili Chotěboř

20. srpen 2011, 21:29
(aktualizováno: 20. srpen 2011, 21:29)

Kutná Hora - Hokejisté TJ Sršni Kutná Hora sehráli druhé utkání letní přípravy. Po čtvrteční výhře nad Jabloncem v sobotu zdolali i Chotěboř:

Kutná Hora - Chotěboř 7:5 (1:2, 2:1, 4:2)

Začátek první třetiny patřil domácím. Za prvních sedm minut strávili Sršni v útoku pět minut, avšak gól z toho nepadl. Po náporu Sršňů ale udeřili hosté. V čase 9:04 vypálil z mezikruží Štros do ramene domácího brankáře, který si kotouč srazil za svá záda – 0:1. Za další dvě minuty, v čase 11:00 to bylo již 0:2, kdy se prosadil exkutnohorák Pavel Pelán- 0:2. V čase 11:16 poprvé vyloučil rozhodčí Coubal na 2 minuty za nedovolenou hru loktem chotěbořského Vence. Sršni se prosadili ve druhé polovině úvodního dějství, v čase 14:08, kdy vsítil branku Křišťan po asistenci Janovského – 1:2. První vyloučení domácích přišlo v 19. minutě. Vyloučen byl Adamec na dvě minuty za podražení.

Do druhé třetiny Sršni vyletěli a zaskočili soupeře svou agresivitou. Sršni si vytvořili několik šancí. V čase 22:45 jel Bláha sám na brankáře, ale šanci neproměnil. Poté se hrál hokej „nahoru dolu“, ale ani z jedné akce gól nepadl. Až v čase 26:36 se opět prosadil Pelán, když z mezikruží propálil Krištofa – 1:3. O minutu později střílel Bláha po asistenci Burdy, ale pálil nepřesně. Za další minutu, čas 28:44, nahrál přes šířku hřiště Kubišta puk Horálkovi a ten nekompromisně z první propálil Kousala v brance hostí - 2:3. V čase 29:52 byl vyloučen hráč Chotěboře Charkov za „krosček“. V témže čase se střídali brankáři na obou stranách. Krištofa v domácí brance vystřídal Kalousek a do branky hostí se místo Kousala postavil Wolf. V čase 30:43 hráli Sršni přesilovku 5 na 3, která trvala 1:09 min., avšak domácím se nepodařilo ji využít, stejně jako následující pět na čtyři. Po dalších pěti minutách, v čase 35:33, se prosadili opět domácí. Kadlec z pravého kruhu pro vhazování vypálil přesnou ránu, která zapadla za Wolfova záda – 3:3. V 36. minutě pálil hostující hráč těsně vedle kalouskovi brány. Těsně před druhou sirénou jel Kraučuk sám na Wolfa, ale jeho backhandový blafák mířil vedle.

Na začátku třetí třetiny byl vyloučen Křišťan na 2 minuty za vysokou hůl. Po deseti vteřinách byli současně vyloučeni hostující Kotov za hrubost a Veselý za sekání. Prvně jmenovaný hráč se na hřišti moc neohřál, neboť v čase 44:38 šel opět na trestnou lavici za podražení. V této přesilovce se prosadili domácí. Do vedení dostal kutnohorské Janata, který dostal přesnou přihrávku do mezikruží od Adamce – 4:3. Chotěboř ale záhy odpověděla. Na 4:4 vyrovnal Štros. Hosté se opět dostali do vedení, kdy se nečekaně objevil Kout před domácí brankou a mířil přesně mezi betony Kalouska – 4:5. Vedení hostům nevydrželo dlouho, neboť se po přihrávce Sladkého prosadil Tvrdík, který dorážel do odkryté klece 5:5. Po další kombinaci ohrozil pavouky v ochranné síti nad brankou hostí Křišťan, kterému nahrával za obranu Uhlíř. O půl minuty později dostal Králíček pas na středový kruh a uháněl sám na brankáře hostů, bohužel pro domácí mířil vedle. V čase 55:37 se opět trefil Janata, který z levého kruhu propálil Wolfa mezi betony – 6:5. V závěru zápasu bylo vysoké tempo, ale ani jeden tým to v gól nepřetavil. V čase 58:38 si vybral trenér hostů oddechový čas, po kterém zůstal Wolf na střídačce. Z následné power-play však Chotěboř inkasovala. Gól do prázdné branky dal lobem přes celé kluziště Kubišta – 7:5. Sedm vteřin před koncem zápasu měl ještě velkou šanci Jankovský, který po přihrávce od Murase pálil vedle branky. Po vzájemné dohodě obou klubů se jeli nájezdy, v kterých uspěli za domácí tým Bláha a za hosty Pelán a v náhlé smrti Štros.

Branky a asistence: 15. Křišťan (Jankovský), 29. Horálek (Kubišta), 36. Kadlec (Mlejnek), 46. Janata (Adamec), 52. Tvrdík (Sladký), 56. Janata (Kubišta), 60. Kubišta - 5. Štros (Blažek), 12. Pelán (Škarýd), 27. Pelán (Bělohlávek), 46. Štros (Blažek), 51. Kotov (Bělohlávek).