Trenér Kozlů Martínek: Po první třetina byla bouřka

30. září 2017, 09:02

Kolín - Výhru z Pelhřimova přivezli ve středu kolínští hokejisté a na celém týmu byla evidentní radost a taky úleva. Vždyť kozlové podávali dobré výkony, ale body neměli. Až v Pelhřimově to prolomili, dali góly a vyhráli 4:2.

,,Měli jsme víc ze hry. Vítězství jsme si jednoznačně zasloužili. Bohužel nás trápí proměňování šancí. Trápí nás od začátku sezony a bojujeme s tím. Nakonec jsme to v poslední třetině zlomili, ale je to až neuvěřitelné, co my jsme schopní neproměnit. Snad jsme to už prolomili a snad už to půjde,“ bylo první, co řekl po utkání trenér Kolína Petr Martínek. Narážel při tom na střeleckou nemohoucnost svého týmu.

V první třetině kozlové přestříleli soupeře 14:4 a prohrávali 0:1. Domácím vyšel jeden brejk, jedna minela obránců Kolína. ,,Určitě to bylo srážející. My jsme v té první třetině opravdu jasně dominovali, ale prostě to zakončení nám nešlo. Pak jsme udělali fatální chybu, soupeř ji potrestal krásnou střelou. I přesto jsem pořád věřil, že když takto důsledně budeme pracovat, napadat, forčekovat a budeme hrát i dobře dozadu, že se ten výsledek dostaví a my jsme ten zápas otočili,“ věřil.

Co se po první třetině odehrálo v kolínské kabině? ,,Zcela upřímně, v kabině byla trošku bouřka. Protože u prvního gólu byla první obrana, které v té první třetině měla několik takových minel. Zvýšil jsem hlas a myslím, že to i ty kluky zdravě naštvalo,“ podotkl kolínský trenér.

Trvalo to pak pouhých pár sekund a naštvaní kozlové dali gól ve vlastním oslabení a vyrovnali na 1:1. ,,To odhodlání bylo od začátku a šli jsme do toho. V tom oslabení bych si nepředstavoval až takovouto hru na hraně rizika, ale paradoxně taková byla a soupeř nám to umožnil. My fantastickým forčekem získali puk, dali gól a vyrovnali na 1:1,“ řekl k okamžiku vyrovnání Martínek.

Přestože kozlové vyslali během celého utkání více jak 40 střel na domácího brankáře, vyrovnaný stav 1:1 vydržel až do 53. minuty. Byla nervozita?

,,Atmosféra byla bojovaná. Zkraje třetí třetiny to ovlivnilo to, že jsme byli v prvních pěti minutách dvakrát vyloučení, což nás trošinku srazilo. Pořád jsem z mužstva ale cítil sílu, a že to půjde. Tady se kluci přesvědčují, že když se bude tvrdě pracovat a vše dělat důsledně, že se i pak ta šance naskytne a ten gól se dá,“ řekl Martínek.

A kozlové ho dali. Ne jeden, ale hned tři a jednoznačně vyhráli. Pět sekund před koncem ještě tedy Pelhřimov snížil, ale výhru to kozlům vzít nemohlo. ,,Mě osobně to mrzí, protože jsem kluky nabádal, ať nekazíme výsledek, že 4:1 je lepší než 4:2, ale ve finále mě nemrzí a jsem šťastný, že jsme vyhráli a je šťastné celé mužstvo,“ dodal ještě kolínský kouč.