V polabském derby se po nájezdech radovali Kozlové

26. srpen 2016, 07:39

Kolín - V mistrovské atmosféře se dohrávalo přátelské utkání Kolína s Nymburkem. Jako kdyby se hrálo o body. Diváci skandovali a hnali Kozli k vyrovnání. Podařilo se.

Kolín  - Nymburk

6:5 sn

V zápase prohrávali už 1:4, pak 2:5, ale nevzdali to. Ačkoli jim hrubě nevyšla první třetina, ve které dostali tři góly, v posledním dějství ještě zabojovali a dotáhli zápas do vítězných nájezdů. Ale postupně.

Kozlové se dostali rychle do vedení, když Morkes přesně zamířil mezi betony. Pak to ale přišlo – vůbec první pokus Nymburka v jedenácté minutě skončil po kličce v bráně. Pak to byla střela na lapačku a pak pokus přes bránícího hráče, od kterého se puk tečoval. Nymburk vedl 3:1. Pak v úvodu druhé třetiny přidal další gól a s Kolínem to vypadalo bledě.

Jenže v poslední minutě udržel šance Kozlů trefou do kabiny Krajňák, který jak na procházce dokličkoval s pukem až do brány. Hosté pak sice ještě dali pátou branku, ale jak už bylo uvedeno, na výhru jim to nestačilo.

Obrat nastartoval v padesáté minutě Marvánek, když sjel na kruhy a vystřelil na zadní tyč. Chvíli na to kapitán Malý v početní převaze přetavil v gól přihrávku zpoza brány a pak ještě Zumr tak dlouho dorážel, až vyrovnal.

A nájezdy? To byla kolínská záležitost. Kozlové je vyhráli v poměru 3:1 a o ten vítězný se postaral hned v první sérii obránce Jan Hanzl svou typickou zvednutou kličkou. Kozlové nakonec brali přátelskou výhru 6:5 po nájezdech.

,,Na tomto zápase se mi líbilo jen to, že se nám podařilo vyrovnat. Ve hře máme strašně chyb a není to hokej, který bych si představoval. Je pravda, že máme hodně nových kluků a že bude chvíli trvat, než si všichni zvyknou. Doufám, že se to bude lepšit,“ komentoval utkání kolínský lodivod Jiří Seidl.

Branky: 8. Morkes (Voženílek), 40. Krajňák, 50. Marvánek (Pýcha), 54. Malý (Hanzl, Zajíc), 58. Zumr, rozhodující nájezd Hanzl. Vyloučení: 5:5, navíc Voženílek (KOL) 10 min NARZ. Využití: 2:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:3, 1:1, 3:1 – 1:0. Diváci: 300.

Kolín: Sejpal – Hanzl, Zajíc, Voženílek, Pýcha, Barták, Březina, Březina, Skokan – Malý, Krajňák, Semirád – Morkes, Zumr, Panna – Pipek, Kadlec st., Kozák – Jelínek, Marvánek, Černý.