Využité přesilovky Hořovic vzaly Sršňům body v krajské soutěži

18. prosinec 2011, 22:31
(aktualizováno: 18. prosinec 2011, 22:32)

Hořovice - V nekompletní sestavě odjeli hokejisté SK Sršni Kutná Hora do Hořovic odehrát utkání krajské soutěže pod širým nebem. Sychravé počasí, nekvalitní led a téměř neznatelné čáry ubíraly hokeji i výkonu rozhodčích na kvalitě.

Hořovice - Kutná Hora 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)

První třetina zápasu patřila sršňům, kteří výborně zachytávali rozehrávku soupeře a ti se téměř nedostali k ohrožování branky Krištofa. Skóre otevřel ve čtrnácté minutě Meloun, který se po přihrávce Hetfleische neukvapil se střelou a po rozkleku brankáře vymetl pavučiny v domácí bráně.

Domácí po první přestávce změnili hru ve středním pásmu a přidali v bruslení. V jednom ze soubojů za naší bránou Macháček nešťastně zasáhl soupeře holí v obličeji a způsobil krvavé zranění, které znamenalo dlouhé oslabení. Hořovičtí v početní výhodě dokázali vyrovnat. V další Hořovické přesilovce minutu před koncem druhé třetiny se domácí opět prosadili a otočili vývoj skóre.

Do třetí části vstoupili sršni aktivně a po výborné práci Siváčka za bránou Hořovic dostal ideální přihrávku Novotný, který nezaváhal a dorovnal skóre na 2:2. Benevolence hlavního arbitra k některým zákrokům a nervozita hráčů s blížící se sirénou vyústila v bitku necelých pět minut před koncem. Kozlík a Krejza museli po dlouhých diskusích předčasně do sprch a sršni dohrávali až do konce ve čtyřech. Tři minuty před koncem po další sporné situaci na modré čáře (spíše nečáře) se Hořovičtí dostali k přečíslení, které ukázkově sehráli a dostali puk za záda bezmocného Krištofa. Sršňům nezbývalo nic jiného než v oslabení rezignovat na obranu a pokusit se vyrovnat. To se nezdařilo a naopak v poslední minutě domácí ještě dvakrát rozvlnili síť sršňů a pojistili svou výhru.

Branky a asistence K. Hory: Meloun (Hetfleisch), Novotný (Siváček). Kutná Hora: Krištof Jan - Vaněk Jan, Macháček, Krejza, Kozlík, Novotný, Volný, Paroubek, Meloun, Hetfleisch, Siváček.
Vyloučení: 7/7. Využití: 4/0.